Informacija
Norėdami užsisakyti prekę susisiekite su savo regiono agronomu - konsultantu

Skysta trąša skirta papildomam augalų tręšimui per lapus, siekiant aprūpinti būtinomis maisto medžiagomis optimaliam augimui ir vystimuisi užtikrinti.

Sudėtis:
• Manganas - 90 g/l
• Cinkas - 70 g/l
• Siera - 160 g/l
• Azotas - 82 g/l
• Boras - 50 g/l
• Molibdenas - 4 g/l

Kilmės šalis
Jungtinė Karalystė
Produkto forma
Koncentruota suspensija (SC)
Pakuotė
5 l

Trąša, skirta augalus tręšti per lapus AGROPLUS RAPSAMS

Skysta trąša augalų tręšimui per lapus, siekiant aprūpinti mikroelementais vasarinius ir žieminius rapsus. Tai aukštos kokybės cheminių medžiagų junginiai, puikiai suderinami su daugybe kitų cheminių preparatų, todėl juo paskleisti labai paprasta. Sudėtyje yra:

• Paviršiaus aktyviųjų medžiagų
• Medžiagų, padidinančių elementų sorbciją į augalus
• Klijų – medžiagų mažinančių nusiplovimą nuo augalų
• Dispersinių medžiagų (produktai stabilūs iki trejų metų)

Rekomenduojami kiekiai augalų tręšimui:

Naudojimo normos ir rekomendacijos
Augalai
Rekomenduojamas kiekis kg, l/ha
Žieminiai rapsai
Rudenį 0,5 l/ha, pavasarį 1,0 l/ha, stiebui augant 0,5 – 1,0 l/ha
Vasariniai rapsai
Lapams augant ir formuojantis šoniniams ūgliams 0,5 – 1,0 l/ha, augant stiebui 1 l/ha

Trąšų panaudojimas: Agroplus rapsams naudojama papildomam būtinam ir profilaktiniam augalų maitinimui mikro ir makro elementais. Šių skystų trąšų sudėtyje yra mangano, boro, magnio, sieros, azoto ir molibdeno. Visi šie komponentai yra sudėti optimaliomis proporcijomis. Naudojama ankstyvaisiais augimo tarpsniais, kol auga stiebas.

Visiem augalams reikalinga tam tikrų fermentų gamyba. Manganas yra vienas iš pagrindinių elementų, būtinų fermentų gamybai, vadinasi, ir augalo sveikam vystymuisi. Fermentai – organiniai katalizatoriai, padedantys augalams augti, taip pat jie atsakingi už maisto medžiagų pernešimą pačiame augale. Esant trūkstamam mangano kiekiui augale prasideda chlorozė, kuri sumažina fotosintezės veiklą.

Boras labai svarbus elementas įtakojantis vandens patekimą į ląsteles, žiedadulkių vystymą bei jų sudygimą, vaisių bei lapijos susidarymą. Taip pat jis svarbus cukraus pernešime augalo viduje, kas užtikrina tinkamą augalo augimą. Trūkstant borui, augale įvyksta stiprūs metabolizmo pakitimai, tokie kaip augalo augimo deformacijos, nenormalus vaisių bei lapijos vystymas, augalo reprodukcinių dalių vystymosi sutrikimai, augimo kūgelių nunykimas ir galiausiai, augalo žūtis.

Kuo lengvesnis ir rūgštesnis dirvožemis, tuo didesnė tikimybė kad dirvožemyje trūksta magnio. Magnis – vienas svarbiausių elementų augalų maitinimosi procese. Jis įeina į audinių sudedamąsias dalis būdamas chlorofilo molekulės pagrindiniu atomu. Taigi jis svarbus augalo augimo, ląstelių dalinimosi procesuose, baltymų kiekio palaikyme, ląstelių sienelėse pektininių jungčių sudaryme ir galiausiai, įtakoja augalo gebėjimą įsisavinti fosforą.

Siera reikalinga visiems augalams (ypač javams, rapsams), nes įeina į kai kurių nepakeičiamų aminorūgščių, kurias sintetina augalai, sudėtį. Taip pat, siera yra vienas pagrindinių komponentų sudarančių eruko rūgštį, kurios apstu rapsuose.

Molibdenas yra būtinas gumbelinėms bakterijoms, fiksuojančios azotą. Molibdenas įeina į fermentų sudėtį, pagreitinančių nitratų redukciją į nitritus. 40% molibdeno patekusio į augalus, patenka į augalo baltymų sudėtį. Jų kiekis molibdenu patręštuose augaluose padidėja. Molibdenas, skatindamas chlorofilo sintezę, stiprina fotosintezę ir didina krakmolingumą, o pagreitindamas nitratų redukciją ir baltymų sintezę, didina proteinų kiekį bulvių gumbuose.

Azotas – augalų sviestas ir duona.

Saugos duomenų lapas
Etiketė