„Agrokoncerno“ įmonių grupė kryptingai investuoja į inovacijas ir išmaniosios žemdirbystės sprendimus. Siekiant prisidėti prie Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo, 2021 m. balandį buvo įkurtas Tiksliųjų technologijų centras „AgroTTC“. Šis centras išaugo iš 2018 m. veiklą pradėjusio Inovacijų ir technologijų centro „AgroITC“.
„AgroITC“ 2022 m. buvo suteiktas bandymų praktikos sertifikatas – tai pirmasis toks atvejis Baltijos šalyse, kai privatus verslas gauna tokio lygio pripažinimą. Šis sertifikatas patvirtina, kad centro atliekamų lauko bandymų bei analizių duomenys yra tikslūs, patikimi ir lygiaverčiai mokslo institucijų vykdomiems tyrimams.
„AgroTTC“ misija – diegti į Lietuvos žemės ūkį pažangiausias ir tvariausias tiksliosios žemdirbystės praktikas, skatinti efektyvų bei atsakingą ūkininkavimą ir dalintis sukaupta patirtimi su ūkininkais visoje šalyje.
„Agrokoncerno“ grupė buvo pirmoji Lietuvoje, įkūrusi demonstracinį „Ateities ūkį“, kuriame „AgroTTC“ specialistai pradėjo taikyti pažangius technologinius sprendimus. Šiame pavyzdiniame ūkyje atliekami įvairūs gamybiniai bandymai, testuojamos naujausios technologijos, kurios vėliau perkeliamos į ūkininkų praktiką.
Centras aktyviai ieško naujų sprendimų – nuo palydovinių sistemų, sensorių iki pažangios skaitmeninės įrangos. Diegiamos technologijos padeda tausoti gamtą, optimizuoti ūkininkavimo sąnaudas (sėklų, trąšų, augalų apsaugos produktų), taupyti laiką, kurą ir mažinti technikos nusidėvėjimą.
„AgroTTC“ komanda nuolat tobulėja – dalyvauja mokymuose, tyrimuose, bendradarbiauja su ūkininkais, atsižvelgia į jų patirtį, poreikius bei įžvalgas. Tai leidžia nuolat gerinti teikiamų paslaugų kokybę ir aktualumą.
Šiuo metu centras, kartu su Inovacijų ir tyrimų centru „AgroITC“, teikia dirvožemio tyrimų paslaugas, diegia „AgroSmart“ ūkio valdymo sistemą, bei integruoja „Topcon Agriculture 2.1“ tiksliųjų technologijų sprendimus – nuo automatinio vairavimo iki azoto sensorių ir kitos modernios žemės ūkiui skirtos įrangos.
„AgroTTC“ ne tik „Ateities ūkyje“, bet ir kituose ūkiuose renka duomenis iš skirtingų regionų bei atlieka plataus masto bandymus, siekdami sukurti pažangių sprendimų sistemą, pritaikytą realioms ūkininkavimo sąlygoms Lietuvoje.