Crop Spec azoto sensorius

Crop Spec azoto sensorius

Informacija
Norėdami užsisakyti prekę susisiekite su savo regiono agronomu - konsultantu

CropSpec sensorius - aukštos kokybės azoto sensorius skirtas tręšimams ir purškimams sukurtas kartu su YARA. Tai įrankis, kuris optimizuoja azotinių trąšų, augimo reguliatorių ir augalų apsaugos produktų paskleidimą įvairiems augalams. Crop Spec azoto sensorius turi lazerinį pašvietimą, skenuoja 6-12 metrų (rekomenduojamas iki 10 m.) plotą, bei išmatuoja ir augalo biomasę ir augalų stresuotumą, tad tręšti galima ir naktį ir esant debesuotumui, o gaunami rezultatai bus ypač tikslūs.

Efektyviai naudojamos azotinės trašos
Nustatoma optimali trąšų norma pagal pasėlio poreikį
Gerinamas dirvožemio azoto balansas
Tolygesnė augalų mityba
Didinamas derliaus potencialas visame lauke
Didinamas derlingumas
Vienodesnė derliaus kokybė
Didesnis kombaino našumas
Maža išgulimo rizika

Sukurta bendradarbiaujant su stipriu trąšų gamintoju YARA. Veikia su kintamos normos kontrolės (VRC) programa.
Topcon CropSpec sensoriai turi 4 algoritmus pagal kiekvieno konkretaus pasėlio poreikį.


Specifikacija:

Skenuojamos šviesos spektro dalis: 730-740 Nm (azoto poreikis) ir 800-810 Nm (biomasė)
Skenuojamas plotas: 4 - 10 m
Lazerio saugumas: 1 arba 1M klasė (nepavojinga)
Veikia su visais ISOBUS padargais
Dydis: 200 x 80 x 80 mm
Kabinimo aukštis: 2 - 4 m
Matymo kampas: 45-55°

AgroITC tyrimų rezultatai​​​​

Didėja derlingumas (3 – 6 %) - atidavus azotines trąšas ten kur reikia ir tiek kiek reikia, išnaudojamas augalų potencialas, didėja derlingumas tose vietose, kur augalai būdavo pilnai nepamaitinti.
Taupomos trąšos ( iki 13 %) – augalai nepertręšiami, o sutaupytos trąšos gali būti atiduodamos kitiems augalams.
Sumažėja augalų išgulimas (nuo 80 iki 100 %) – nepertręšiant augalų (ypač durpynuose) išlieka tolygesni pasėliai, tad derliaus nuėmimo klausimas kur kas lengvesnis.
Padidėja grūdų baltymingumas (0,2 – 0,5 %) – net ir mažas baltymingumo paaugimas gali padidinti ūkio pelningumą, o tolygesnė derliaus kokybė palengvina derliaus pardavimą.
Geresnis azoto balansas (30 kg/ha) – dėl geresnio azoto pasiskirstymo visame lauke, sekančioms kultūroms atitenka reikiamas kiekis azoto, pasėliai būna kur kas tolygesni jau iš pačio rudens.
Mažesnis azoto išsiplovimas – atiduodant trąšas tiksliai, mažėja jų išsiplovimas į gruntinius vandenis, o tai nuostolis ne tik ūkininkui, bet ir žala gamtai.

2022 ir 2023 m. CropSpec azoto sensoriaus tyrimų palyginimas​​​​

Derlius imtas kuliant tarpą tarp dviejų technologinių vėžių (kiekvieną sveriant atskirai), plotas išmatuotas rankiniu GPS matuokliu ir atskaičiuotas bandymo variantų derlingumas.
Derlius nukultas 2022 08 18 / 2023 08 04

2024 m. Bandymo rezultatai​​​​

Bandymas atliktas ateities ūkyje 2024 m., kviečių veislė – Euforia C2, sėja – 2023 09 30, sėklos norma 4,4 mln/ha. Naudojant skirtingus įrankius, tirta kintamos normos įtaka derlingumui prie skirtingų azoto normų. Stebėtas ir papildomas tręšimas kintama norma – amonio salietra 100 kg fiziniu svoriu.

Derlius imtas kuliant tarpą tarp dviejų technologinių vėžių (kiekvieną sveriant atskirai), plotas išmatuotas rankiniu GPS matuokliu ir atskaičiuotas bandymo variantų derlingumas.
Derlius nukultas 2024 07 24

Nauda

Vien tik vykdant tręšimą kintama norma pagal palydovines nuotraukas ar su azoto sensoriumi galime gauti kur kas didesnį derlių. Geriausias derliaus priedas matomas prie mažesnių azoto normų, kadangi yra didesnis azoto poreikis tam tikrose lauko vietose. Tręšiant didesne azoto trąšų ir naudojant kintamą normą derliaus priedas mažėja lyginant su kontroliniu variantu, kadangi augalai geriau pamaitinami.
Tad naudojant azoto sensorių ne tik taupomos trąšos, bet ir dėl geresnio maisto medžiagų pasiskirstymo galime gauti ir didesnį ir kokybiškesnį derlių.